Виховна робота

Гурткi 2021-2022

За рахунок гурткової роботи відповідно до наказу по гімназії    та тарифікації з урахуванням матеріально-технічної бази та кадрового забезпечення діють наступні гуртки, а саме:

гуртки та проектних програм, створених за рахунок годин гурткової роботи

  Проект «Культурна спадщина» /5-11 класи/ 3 год.
  «Літературна майстерність» /5-11 класи/ 3 год.
  «Європейський клуб» /5-11 класи/ 3 год
  Оригамі «Веселі майстри» /1-4 класи/ 2 год.
  Київський вальс /5-11 класи/ 3 год.
  Вокально-хорова студія «Веселі нотки» /1-4 класи/ 4 год.
  Гурток з обслуговуючої праці «Український оберіг» /5-11 класи/ 2 год.
  Гурток з образотворчого мистецтва /5-11 класи/ 2 год.
  Шахи  /2-6 класи/ 3 год.
  Баскетбол /хлопці/ 2 год.

  спортивні секції, створені за рахунок годин гурткової роботи 

  Спортивний танець 9 год.
  Ігрові види спорту 9 год.
  Ритміка та хореографічне мистецтво  9 год.
  Ритміка та хореографічне мистецтво  9 год.
  Військово-патріотичний гурток 9 год.

Гімназійні творчі об’єднання 

  Проект «Дитяча дипломатія»
  Проектні програми 1-4 класи
  Наукове товариство «Країна знань»
  Проект «Здоровий спосіб життя»
  Клуб «Вихідного дня»
  Учнівське самоврядування

                                             Додаткові платні послуги,

 які надаються закладом за рівнем «позашкільна освіта»  

   Сучасна хореографія
   Класична хореографія
   Аква-аеробіка
  Великий теніс
  Плавання

 спортивні секції,  створенні ДЮСШ комунальної власності, відповідно до укладених угод між ЗНЗ та ДЮСШ

1.
2.
Шахи  
ДЮШС/1 класи/ Каратє  

    Крім того, у гімназії використовуються інноваційні технології навчання, проектні програми, над якими в позаурочний час працюють вчителі разом з учнями.

         Заняття для учнів у гуртках, спортивних секцій, створених за рахунок годин гурткової роботи є безкоштовним.

         Заняття проводяться за розкладом, який, розміщується на інформаційному стенді та на сайті гімназії. В розкладі зазначено ПІБ керівника гуртка, графік роботи. Групи комплектують призначені фахівці, відповідно до нормативів. Керівники гуртків складають календарний план роботи на рік. Ведуть журнали обліку відвідування занять.

          Бесіди з учителями-предметниками дозволяють зробити висновок, що учні, які займаються у вищезазначених гуртках, секціях і творчих об’єднаннях, значно легше засвоюють навчальний матеріал, мають високі досягнення в навчанні.

    З 1335 учнів, що навчаються в гімназії, у гуртках, секціях і творчих об’єднаннях зайнято 1220 учня ( 98 % від загальної кількості). 

 Кількість дітей, зайнятих у позаурочний час за межами гімназії – 183 учнів /16%/   від загальної кількості учнів

ІІ.    Робота з основних напрямків виховної роботи:

 • Національне,  патріотичне виховання

Структура виховної роботи гімназії поєднує національне, громадянське, моральне, родинно-сімейне, естетичне, правове, екологічне, фізичне, трудове виховання, базуватися на національній історії, знанні та відстоюванні своїх прав, виконанні конституційних і громадянських обов’язків, відповідальності за власне майбутнє, добробут та долю країни.

Учні та вчителі гімназії  долучилися до Всеукраїнської акції «Україна моя вишивана», яка стартувала 22 червня 2017 р. на Тернопільщині. Керівники акції – народні майстрині Ірина Харатін та Тетяна Дяківнич. З учнями початкових класів було проведено майстер-клас, під час якого вони взяли участь в цій найважливішій патріотичній акції. Протягом року мапа-полотно розміром 3х1,5 метри передається естафетою з області в область.

Мета акції – об’єднати різні спільноти України для духовного процвітання Батьківщини у любові до спільного генетичного коду нації, української вишиванки.

23-24 березня 2018 р. брала участь у ІХ всеукраїнській регіональній конференції старшокласників «Модель ООН. Київ-2018» 

У 2018 році гра в Дарницькому районі була проведена з 05.05 по 11.05.2018, зокрема: з 07.05 по 10.05.2017 (4 дні) табір «Дарницька Січ» І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») функціонував на базі Позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Зміна».

Рій «Соколи» гімназії  отримав призові місця у конкурсах:  «Стрільбі», «Рятівнику», «Смузі перешкод»

11.05.2018 в гімназії № 290, на базі якої працює виставка музей «Блокпост пам’яті. Дарниця. Війни, якої немає», був проведений парад роїв-учасників І етапу гри та вручення народним депутатом України В. Сташуком перехідного штандарту переможця гри «Сокіл» («Джура»).

Голова ГО «Тут починається Київ» вручить районний прапор гри «Джура» начальнику відділу патріотичного виховання Центру позашкільної освіти Дарницького району, хорунжому табору «Дарницька Січ» Тарасу Лемешку.

Під час заходу волонтерам  були передані зібрані в рамках «Джури-ярмарку» обереги, подарунки, листи, малюнки для воїнів, які перебувають у зоні бойових дій на сході України.

Всі учасники зібрання мали можливість ознайомитись з експозицією виставки-музею, віддати шану загиблим в зоні АТО дарничанам, поспілкуватися з ініціатором створення виставки Нетьосовим Павлом, головою правління МАДФ «Цитадель».

23 травня 2018 р. на виставці “Блокпост Пам’яті. Дарниця” Блокпост Пам’яті

Роботу першої і другої екскурсійної групи започатковував театралізований флешмоб, який завершувавсь хвилиною мовчання в знак шани і пам’яті за полеглими у боях воїнами. А ось завершальна група старшекласників продемонструвала взагалі новий для нашої виставки підхід в проведенні екскурсії- роботу учнів – екскурсоводів супроводжували підібрані за контекстом виставки пісні під гитару у виконанні старшокласників гімназії.

Учні гімназії відвідують військові частини, зустрічаються з курсантами, військовослужбовцями. До Дня Збройних Сил України проходять  лицарські турніри по класах, екскурсії до музеїв в Ново- Петрівцях, Лютіжський плацдарм, музей Великої Вітчизняної війни, музей воїнів-інтернаціоналістів, огляд експозицій шкільних музеїв в СШ № 105, 111, 127, 217, 289, 302. Проводяться декади  пам’яті, місячники «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього», уроки мужності та виховні години на теми «Подвиг заради життя», тематичні        вечори «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього», зустрічі з ветеранами війни, учасниками бойових дій.  До участі в заходах залучаються батьківська громадськість, учнівське самоврядування, представники районної ради ветеранів, учасники бойових дій,  вчителі історії, класні керівники.

          Підтримуються тісні зв’язки з воїнами прикордонного загону. Організовуються диспути, бесіди з питань «Етика та поведінка військовослужбовців», «Юридична відповідальність за злочини та правопорушення», «Правовий та моральний аспекти «права війни» на сучасному етапі», проводиться «Тиждень пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні», в якому приймають участь вчителі, учні та їх батьки.

В жовтні  організовано виставку осінніх композицій під тематичною назвою «Україна без війни».

Відбулася зустріч з військовослужбовцями 10-го Мобільного прикордонного загону. 

В грудні  в гімназії  відбулася зустріч учнів старших класів з курсантами військового інституту телекомунікацій та інформатизації.

Туристсько-краєзнавча робота, відвідування театральних вистав, співпраця з мистецькими організаціями тощо.

  Для ознайомлення учнів гімназії  з культурними надбаннями нашого народу, природним багатством краю, з пам’ятками історії, культури, природи, музеями, з визначними місцями особливе місце посідають туристичні поїздки та походи вихідного дня,    відвідування музеїв міста Києва, київської області, України…

Під час екскурсії учні мають можливість пізнавати навколишній світ, природні явища й утворення, історичні ситуації, побутові елементи, надбання та здобутки місцевості та інше. А також учні мають можливість відпочити й, підвищити свій пізнавальний та культурний рівень, поспілкуватися.

З метою ознайомлення з історією України, пам’ятками культури, архітектури, національного побуту, вивчення й пізнавання обрядів, звичаїв, традицій народу України наші учні здійснюють багатоденні екскурсійно-туристські подорожі мальовничими регіонами України  та одноденні навчально-тематичні екскурсії залізницею до м. Львова,   Кам’янця – Подільського,  Чернівців    та автобусні екскурсії до м. Чернігова, Житомира, Умані, Білої Церкви, Переяслава-Хмельницького, Канева, та інших міст країни. Багато класів відвідують музеї і театри м. Києва: молодіжний театр, ТЮГ, театр ім. І. Франка. Серед музеїв були відвідані: історичний, історії Києва, музей західного та східного мистецтва, музей води, музей Україна у другої світовій війні,   музей «Чорнобиля» , парк «Київська Русь», музей                     «Т. Г.Шевченко», музей «Хліба», «Природничий музей»,     «Зоологічний» музей, Ботанічний сад, Бабин яр, музей «Іграшки», музей «Авіації» та ін..

21 лютого учні гімназії  в рамках ХІХ Всеукраїнській конференції для  асоційованих шкіл ЮНЕСКО брали участь в сесії імітаційної рольової гри «Модель ЮНЕСКО» під назвою «Сталий туризм задля розвитку: на шляху до гарантованого споживку, справедливого суспільства, надійного збереження планети».

Родинне виховання

 За навчальний рік за сприянням батьків було проведено:

 • Організація екскурсій по історичним місцям Києва, України
 • Виховні години: „Район в якому я живу”, „Його ім’я носять вулиці в нашому мікрорайоні”
 • Уроки пам’яті
 • Тематичні години: „Єдина родина”
 • Тематичні  класні години: „Рід, родина, рідня”  
 • Організація виставки „Світ сімейних захоплень”
 • Сімейні вечори та свята: „Щедрий вечір на порозі ”, „Новорічні свята”
 • Допомога в організації фестивалю-конкурсу „Крок до Євробачення”

   Багато уваги класні керівники та батьки учнів приділяють ознайомленню з історичною та літературною спадщиною України. У цьому навчальному році були здійснені екскурсії до м. Чернігова, м. Львова,    м. Умані,                              м. Кам’янець-Подільського, м. Біла Церква, м. Львів, Пирогова, тематичні екскурсії по місту Києву та київської області, відвідування театрів та виставок.
         З 6 по 9 березня 2017 року в гімназії тривали Шевченківські дні, під час яких учні, батьки  та вчителі вшановували пам’ять великого Кобзаря, пророка українського народу.

Свято торжества рідної мови відкрилося виставкою художніх робіт учнів гімназії. З любов’ю та пошаною створені портрети великого Кобзаря, літературні газети, вишивки, композиції привернули увагу  відвідувачів виставки. Напередодні Всесвітнього дня дитини (20 листопада) в гімназії було проведено родинне свято. Основне гасло свята – «Щаслива дитина в мирній країні».

 • 6 березня в гімназії  відбувся конкурс на кращого декламатора поезій Т. Г. Шевченка, присвячений дню народження Кобзаря.  
 • Екологічне виховання

            В жовтні в рамках проекту «Здоровий спосіб життя» відбувся перший цикл лекцій однойменного відеолекторія під керівицтвом вчителя біології Cаляк Л. Ю.

19. 04. 2018 року команда  гімназії прийняла участь в освітньому еко-воркшопі для Асоційованих шкіл ЮНЕСКО на тему: «Еколого-економічна глобалізація: світові тенденції» у рамках відзначення Всесвітнього дня Землі. 

У рамка міжнародного пректу ПАШ ЮНЕСКО

«Дитяча дипломатія та діалог культур» делегація гімназії брала участь у V конференції «Модель ООН. Юніор- 2018»

Участь в  Всеукраїнської акції “За чисте довкілля” по благоустрою території, 

Протягом року вчителями біології  і хімії  проводилася активна позакласна робота над різноманітними  проектами. Так, в рамках проектів ЮНЕСКО було проведено ряд шкільних заходів:

 • конкурс учнівських презентацій «Обережно, люди!»;
 • щорічний захід до Дня боротьби зі СНІДом «Скажемо СНІДу –  НІ!»;
 • конкурс на кращу годівничку для птахів;
 • конкурс на кращу штучну ялинкову прикрасу «Збережемо ялинку!»;
 • конкурс фотографій « Мій домашній улюбленець» (5-7 класи).

В квітні ініціативна група учнів 6 та 8- х класів   провела акцію “Бережіть первоцвіти” – були виготовлені та розташовані на мікрорайоні гімназії  авторські листівки

Природоохоронна акція «Пташина оселя» (Виготовлено і розташовано на подвір’ї гімназії шпаківні): Учні 6, 8-х класів

Пропедевтичний захід «Хімія – країну звуть»

Наукове свято  «Цікава хімія»

Проведення круглого столу “Кока-кола – шкода чи користь”

Конкурс екологічно-соціальних проектів для учнів 7-8 класів

Художньо-естетичне виховання,  фізичне виховання, профорієнтаційна робота

        Проводяться свята, які допомагають продемонструвати  учням свої можливості та таланти. З творчими здобутками гімназисти виступали не лише на рідній сцені, але й на різноманітних виставках, презентаціях тощо.

Щороку 9 листопада відзначається День української писемності та мови. За православним календарем, це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця ─ послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що саме з Нестора-Літописця і починається писемна українська мова.

           З нагоди ювілейного свята для п’ятикласників був проведений конкурс знавців рідної мови «Мова наша калинова», переможці отримали грамоти.

Напередодні Дня української писемності й мови старшокласники гімназії брали участь у заходах  Музею книги та друкарства України. Особливо

цікавими були питання, які обговорювалися під час проведення круглого столу,  та   зустріч із письменником Миколою Ткачем, що познайомив учнів зі своїм творчим та науковим доробком.

Для учнів початкової школи проведено свято “Новорічні вітання”.

Початкова школа – школа діалогу, яку творять самі діти спільно з вчителями. 

Традиційне загальногімназійне свято «100 днів у школі».

21 – 22 березня учнями других класів  було проведено свято «Парад казок».

Протягом року першокласники навчались читати, і ось настав хвилюючий момент – прощання з дорогою книгою – Букварем на святі, яке відбулося  24 – 25 квітня 2018  року в гімназії відбулося  свято «Прощання з букварем »

В гімназії   стало вже традицією у травні шанувати переможців Всеукраїнських, міських, районних олімпіад, конкурсу наукових робіт МАН, інших конкурсів та змагань. В цьому році їх 71 учень та 13 команд.

Свято «Прощавай, початкова школо!».

Свято останнього дзвоника в гімназії № 323. 

Випуск учнів 9-х класів

Випускний вечір 11 –х класів

13.10.2017 р.  проведено спортивні естафети «Козацькі ігри» для учнів 4-11 класів                          

Фізичне виховання

20.10.2017 р.  проведено  спортивні естафети «Козацькі забави» для учнів 5 класів .  

13.10.2017 р.   проведено  спортивні естафети «Козацькі забави» для учнів 1-11 класів.            

12.05.2018 р.  проведено у басейні гімназії   щорічне спортивнее свято «Відкритий урок з плавання» .

Учні 11-Б класу гімназії  Пошабля Андрій, Шевченко Іван, Михалець Андрій, Шевченко Богдан брали участь у районних змаганнях з баскетболу під керівництвом вчителя фізичного виховання Макаревича В. Ю. та посіли І місце, а в міських фінальних змаганнях – ІІІ місце, виборов право представляти гімназію на фінальних Всеукраїнських змагання.

Профорієнтаційна робота з учнями

            Профорієнтаційна робота – система підготовки особистості до свідомого вибору професії.

            Мета профорієнтаційної роботи: формування в учнів готовності до професійного самовизначення.

            Основні завдання профорієнтаційної роботи:

 • поглиблене вивчення навчальних і спеціальних предметів, до яких виявляється стійкий інтерес та здібності;
 • зосередження уваги на формування професійно важливих якостей, необхідних до обраного виду професійної діяльності;
 • здійснення контролю, корекції професійних планів, виявлення ступеня їхньої обґрунтованості;
 • окреслення шляхів до самопідготовки до майбутньої професії, способів самопідготовки, оцінки результатів досягнень;
 • формування основ соціально-професійної адаптації;
 • формування професійних інтересів.

            Необхідною складовою навчально-виховного процесу є профорієнтаційна робота, яка включає формування теоретичних знань про професії, виховання учнів свідомими господарями, прищеплення їм практичних навиків праці. Ефективною профорієнтаційна робота буде тоді, коли є тісний зв’язок із життям.

            Класні керівники та представники навчальних закладів проводять з учнями профорієнтаційні бесіди: «Ким я хочу стати», «Значення навчання для обрання майбутньої професії», «Які чинники обумовлюють вибір людиною тієї чи іншої професії», «Вимоги до професіоналізму», «Сучасні професії», «Робітничі професії»; диспути: «Навчання – то твоя особиста справа?», «Як не розгубити, а розвинути здібності та талант?», «То як визначитися, ким бути?»; тестування: «Визначення професійних нахилів», «Як обрати професію», «Свідомий вибір – шлях до успіху»; діагностику інтересів та нахилів учнів 8-9-х класів; анкетування батьків «Мій вплив на вибір професії моєї дитини». Для профорієнтаційних бесід класні керівники запрошують на виховні години представників навчальних закладів. Учні приймають участь у «Днях відкритих дверей» у вищих навчальних закладах. Студенти педагогічних вузів щорічно проходять педагогічну практику на базі гімназії.

14 грудня в гімназії   проведено науково-практичну конференцію «Світ юридичних професій». Старшокласникам було презентовано юридичні професії різних напрямків від представників провідних навчальних закладів України. Також виступили представники юридичних та правоохоронних органів, випускники гімназії, які навчаються в юридичних ВУЗах. Вони надали вичерпну інформацію та відповіли на всі запитання, що цікавили старшокласників.

    Конференція стала суттєвим внеском в правову та профорієнтаційну роботу в гімназії.

Участь у районних, міських та Всеукраїнських заходах: конкурсах, фестивалях, змаганнях та інше (вказати результати).

Протягом 2017-2018 н. р. учні гімназії приймали активну участь у районних, міських та Всеукраїнських заходах: конкурсах, фестивалях, змаганнях:

Участь у конкурсах різних рівнів:  

1.Вокальний гурт «Золоті голоси»:

 • переможці міжнародного конкурсу «Любка Роднова – 2017» серед 34 країн світу;
 • ІІІ місце в міському конкурсі «Україна-Болгарія – слов’яни»;

 (Водяницька Каміла (6А), Фещун Катерина , Хомутецька Катерина (6А);

2. районний конкурс-фестиваль дитячої творчості  «Дарниця – талантами славиться -2017», у конкурсі вокального мистецтва:

 • Водяницька Каміла (6А) – І місце
 • Овчаренко Ігнат(4Г) – ІІ
 • Шейко Світлана (5В) – ІІ
 • Павлович Марічка (11А) – ІІ
 • Фещун Катерина (6А) – ІІІ

3. І місце в районних змаганнях з баскетболу, ІІІ місце в м. Києві, вийшли до фіналу Всеукраїнських змагань (11Б: Пошабля Андрій, Шеремет Іван, Михалець Андрій, Шевченко Богдан)

4. ІІ місце в районих змаганнях з волейболу (11учасників)

(10А: Білоус Альбіна, Науменко Тетяна, Філімонова Ніна, 11Б: Никитюк Ксенія, Жалніна Дана, Нефьодова Аліса, Бугаєнко Настя, 10В: Царьова Тетяна, 9Б:Пилипей Марія, Чередніченко Валерія, 8А: Сорокіна Марина)

5. ІІ місце в «Козак-квесті» (вишкіл-гра) (10учасників)

(10Б: Салова Дарина, Парфір’єва Ліза, 10А: Білоус Альбіна, 11Б: Крапівін Кіріл, Очередько Євген, Пошабля Андрій, 11А: Страхов Тимур, Ревенко Олег, 9В: Кулініч Володимир, 9А: Кузуб Андрій)

 • участь у І (районному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») /4 призові місця/
 • Зразковий художній колектив «Школа танцю «ІРІС»
 • Фестиваль аматорського мистецтва «ArtTalentFest-2017», в м. Києві, 22.10.2017, II місце
 • IX Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «ДЖЕРЕЛО НАДІЙ»», в м. Києві, 28.10.2017, лауреати II і III премії
 • Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Зоряна брама», м. Київ, 04.11.2017, III місце
 • Районний конкурс-фестиваль дитячої творчості «Дарниця талантами славиться», в м.Києві, 29.11.2017, лауреати II і III ступеню
 • Всеукраїнський телевізійний хореографічний фестиваль-конкурс «Dance клас», м.Дніпро, 2018, лауреати I, II і III ступеню
 • Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Зоряна брама», м. Київ, 25.03.2018, I і III місце
 • IV Міжнародний фестиваль-конкурс  «Одесса встречает друзей» в м. Одеса, 29-31.03.2018,  I місце
 • Всеукраїнський танцювальний чемпіонат «Dance Monsters», в м.Києві, 31.03.2018, III місце
 • Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Чорноморський бриз», м. Одесса, 13-14.04.2018, I місце.
 • Міжнародний фестиваль-конкурс талантів «GOLD STAR», м. Київ, 21.04.2018, лауреати I і II ступеню

Районний фестиваль «KidsFest «Дарниця» -2018, м. Київ, лауреати

Київ
22°
хмарно
вологість: 62%
вітер: 3 м/с E
15°
Нд
13°
Пн
14°
Вт
21°
Ср

Архіви