На виконання проектів ЮНЕСКО, з метою формування переконання в необхідності
здорового способу життя, у 10 А та 10 Б класах на уроках біології (вчитель Саляк Л Ю)
була проведена медико – генетична консультація, де учні на практиці перевірили
знання з генетики

Учні гімназії Юлія Яцюк (11 В) та Дмитро Шепета (8 Б ) взяли участь у конкурсі шкіл, ассоційованих з ЮНЕСКО, у рамках святкування 75-річчя ЮНЕСКО «Здорова планета, здорова людина – спільна відповідальність, спільні зусилля: мій образ майбутнього» у номінаціях аматорський фільм та творче ессе (науковий керівник Саляк Л Ю)

На виконання проектів ЮНЕСКО у 10А класі (вчитель Саляк Л. Ю) відбувся інтегрований урок географії – біології, присвячений вивченню Цілей Сталого Розвитку ООН: «Подолання голоду» та «Міцне здоров’я», на якому діти проаналізували причини виникнення проблем та шляхи їх подолання


Агітбригада гімназії «Чемпіони» (10 А клас, класний керівник
Саляк Л Ю) взяла участь у районному конкурсі агітбригад
«Молодь обирає здоров’я»


На виконання проектів ЮНЕСКО під час
дистанційного навчання на уроці біології в 11 В класі
(вчитель Саляк Л Ю) була проведена науково –
практична конференція за темою «Проблема
збереження біорізноманіття планети», де учні
розповіли про види організмів, які знаходяться під
охороною





Під час дистанційного навчання учні 6-х класів творчо працювали на уроках біології (вчитель Саляк Л Ю) над темою «Одноклітинні тварини – збудники хвороб людини», створивши лепбуки за означеною темою


На уроці образотворчого мистецтва




На виконання проектів Юнеско: здоровий спосіб життя – свідомий вибір учнів 11 В класу
(вчитель біології Саляк Л. Ю.)

Науково – практична конференція «Вірусні захворювання в історії людства», проведена на уроці біології (вчитель Саляк Л. Ю.), дала
змогу учням 10 Б класу відчути себе справжніми науковцями, опрацювати цікавий матеріал за означеною темою та поділитися ним

На виконання здоров’язберігаючих програм ЮНЕСКО на уроці біології у 10 А класі (вчитель Саляк Л. Ю.) був
проведений диспут «Цивілізація людини та віруси – загроза вимирання чи стратегія виживання?» Учні проявили
глибоке розуміння проблеми та її актуальність, аргументовано доводили свою думку. За результатами диспуту були
зроблені висновки щодо необхідності дотримання протипандемічних санітарно – гігієнічних заходів

Учні гімназії свідомо ставляться до свого здоров’я, не просто вивчаючи теоретичну біологію, а і виготовляючи лепбуки, що дозволяє краще усвідомити особливості будови організму людини (вчительСаляк Л Ю)

У минулому навчальному році учні 9А класу – Смуригіна І., Димніч Д., Кущ Д., Малащенко В. (класний керівник Саляк Л. Ю.) взяли участь у Всеукраїнській «ЕКО + ЕТНО + АРТ» ініціативі: креативній НЕ конференції під патронатом
Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, де з високою ефективністю захистили творчий проект, отримали сертифікати, подяки, дипломи, подарунки



НАУКОВО – ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕЦІЯ НА УРОЦІ БІОЛОГІЇ 10В «ГЛОБАЛЬНІ ЦІЛІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ»
ЗАХИСТ ПРОЕКТІВ «МОЯ ВЛАСНА ПРОГРАМА» ЗМІЦНЕННЯ ЗДОРОВ’Я 11В (вчитель біології Саляк Л Ю)
До міжнародного дня толерантності учні 5Д класу організували захід-бесіду під керівництвом вчителя англійської мови Марини Волошиної


Учениці 9 А класу: Смуригіна І., Димніч Д., Подовжня В., Коноваленко П. взяли участь у Конкурсі ЮНЕСКО “Бесіда з маленьким принцем” та отримали високу оцінку своїх робіт.

“Бесіда з маленьким принцем” та отримали високу оцінку своїх робіт
Учні 10 Б класу провели на уроці біології (вчитель Саляк Л. Ю.) наукове дослідження “Вплив на здоров’я людини хімічних елементів їжі та якості питної води”



Учні 11 В класу (вчитель біології Саляк Л. Ю.) доводять активну життєву позицію боротьбою зі шкідливими звичками, популяризацією здорового способу життя
Учні 11-В класу на уроці біології взяли активну участь у захисті проектів «Особиста програма зміцнення здоров’я»




Учні гімназії – Довженко І., Бірюков К., Стус В.(вчитель біології Саляк Л. Ю.) – творчий внесок в активну пропаганду здорового способу життя
Учениця 9В класу Яцюк Юлія (вчитель Саляк Л. Ю.) взяла участь у Всеукраїнській Інтернет – олімпіаді «Крок до
знань» у номінації «Біологія» та захистила проект «Забруднення електромагнітним смогом середовища проживання
людини», проведене онлайн голосування довело високу якість та велике практичне значення проекту, в результаті
Юля посіла ІІІ місце.
Андрішко Юлія – учениця 10-А класу гімназії міжнародних відносин № 323 з поглибленим вивченням англійської мови (керівник – вчитель біології Саляк Л. Ю.) пройшла в фінал міжнародного конкурсу “Всеукраїнський юнацький водний приз” з проєктом “Пластик-винахід людства чи небезпека водойм?”
На виконання проекту ЮНЕСКО «Здоровий спосіб життя», у 10-В класі на уроці біології (вчитель Саляк Л. Ю) було проведено медичне консультування за темою «Раціональне харчування – важлива складова здорового способу життя». Учні, які виконували ролі лікарів – гастроентеролога, кардіолога, ендокринолога, нефролога, дерматолога надали практичні рекомендації щодо раціонального харчування, відповіли на багаточисельні запитання. По закінченні спеціалісти презентували сформовану ними пам’ятку.
Не залишатися байдужими!На виконання проектів ЮНЕСКО у 10-В класі урок біології (вчитель Саляк Л. Ю.) пройшов у формі екологічного консиліуму, присвяченого актуальності однієї з Цілей сталого розвитку ООН – цілі № 15 «Збереження екосистем суші», де учні ретельно, з наукової точки зору, розглянули всі аспекти проблеми, визначали причини загострення, запропонували шляхи розв’язання.
У гімназії до практичного виконання проектів ЮНЕСКО долучаються і наймолодші учні, так, усвідомлюючи відповідальність за збереження орнітофауни міста у зимовий період, учні 1 в класу (вихователь Коваленко Леся Анатоліївна) та 2 г класу (вчитель Снітко Оксана Павлівна) виготовили та розмістили годівнички, запаси кормів у яких вони тепер поповнюють постійно. Це – справжні юні друзі природи, запрошуємо інших підтримати цю акцію!
У першому семестрі 2019 – 2020 навчального року, з метою виконання проектів ЮНЕСКО, учениці 8 –Б класу Заповітряна К., Кучер І.,Шульга С. (вчитель біології Саляк Л. Ю), провели з учнями молодших класів заняття відеолекторію «Сучасні гаджети – користь чи шкода?», де на зрозумілих та цікавих прикладах пояснили важливість проблеми.
На виконання проектів ЮНЕСКО в І семестрі 2019 – 2020 року лекторська група у складі Водяницької К., Димніч Д., Фещук К. (8-А клас, вчитель біології Саляк Л. Ю) провели заняття лекторію для учнів молодших класів за темою «Людина – дивовижне творіння природи», які викликали справжній інтерес у дітей та отримали високу оцінку педагогів.
Спільний урок біології у 10-А та 10-Б класах пройшов у нестандартній
формі: науково – практичній конференції за темою «Розв’язання проблем стратегії сталого розвитку ООН», були розглянуті такі проблеми, як «Забезпечення наявності та раціональне використання водних ресурсів і санітарії для всіх» та «Збереження та раціональне використання океанів, морів та морських ресурсів в інтересах сталого розвитку», що відбулося у вигляді наукових доповідей, презентацій, перегляду відеофрагментів, обговорення з опонентами, роботи пресцентру. Результатом роботи стали рекомендації за
означеними проблемами.
До Всесвітнього Дня раціонального харчування на уроках біології учні 10 – А та 10 – Б класів провели захист проектів, де переконливо довели необхідність раціонального харчування для збереження здоров’я людини.
Діяльність ЮНЕСКО 2017 – 2018 роки
На виконання Проекту ЮНЕСКО «Зелений пакет» в лютому була проведена виставка малюнків «Пташиний друг», в якій взяли участь учні 1-х – 5-х класів.


На виконання проектів ЮНЕКО «Зелений пакет» в лютому учні 8-А та 8-Б класів провели лекторій з відео вікториною для учнів початкових класів (керівник вчитель біології Саляк Л. Ю.)

У рамках реалізації екологічного освітнього проекту «Сортуй заради майбутнього», в стінах нашої гімназії відбулася зустріч з представником суспільної організації «Україна без сміття».
Учні 8-9 класів прийняли активну участь в обговорені проблем сучасного міста з утилізації сміття та вирішили підтримати ініціативу з сортування сміття.


«Допоможемо птахам взимку»
В рамках «Зеленого пакету» ЮНЕСКО була проведена Екологічна акція «РІВНИЙ-РІВНОМУ» за участю учнів 5 – Г класу (керівник – вчитель географії Клюквіна Н. В.)


На виконання проекту “Зелений пакет” ЮНЕСКО, в рамках акції “Наша допомога птахам” учні 8-А класу Кондратенко В., Лаба Є., Кузуб А, Жак К. (вчитель Саляк Л. Ю.) підготували і провели вікторину з елементами відеолекторію “Птахи України”


В рамках проекту “Здоровий спосіб життя” школи, асоційованої з ПАШ ЮНЕСКО динамічна група “Розпорядок дня та його вплив на формування здорового способу життя” в складі учнів 7-Б класу Дяченко А, Соловей Б., Осипчук А, (керівник Саляк Л. Ю.) провели заняття відеолекторію для молодших школярів. Текст документу тут.
Повна версія документу 2013 та 2014 р.

З березня 2001 року гімназія є асоційованою школою ЮНЕСКО
Діяльність ЮНЕСКО 2015-16 1 семестр
Проект «Асоційовані Школи ЮНЕСКО» – це новий зміст освітнього простору гімназії, полікультурних стосунків, нової педагогічної ментальності.
Гімназія – інноваційний навчальний заклад, в якому активно та успішно втілюються найсучасніші інноваційні педагогічні технології, спрямовані на оптимізацію життєвих компетентностей учасників освітнього процесу, здійснює полікультурну освіту. Починаючи з 1999 року педагогічний колектив гімназії працює над експериментальними програмами (десять експериментальних програм).
Профілі навчання:філологічний (іноземна філологія), суспільно-гуманітарний та економіко-математичний. В навчальному закладі реалізується поглиблене вивчення англійської мови та інших іноземних мов: французька та німецька.
Колектив співпрацює з міжнародними громадськими організаціями: Міжнародний освітній фонд розвитку української освіти імені Ярослава Мудрого; Асоціація «Центр Волонтерства БЕСКИДИ» (Польща), Український Рух «Педагоги за мир та взаєморозуміння». Підписано угоди про співпрацю з гімназією №2 м. В’єпш (Польща), з середньою школою іноземних мов № 6 м.Чжанцзякоу Китайської Народної Республіки, з Катеринівською школою (Придністров’я), з московським НВЦ №1601 (Росія), ліцеєм Каріс-Більнас з м. Каріс (Фінляндія).
Вивчення світових проблем і роль ООН у їх врегулюванні
ПРОЕКТ: «Дитяча дипломатія та діалог культур»,
«Культурна спадщина»
Статус проекту: міжнародний, регіональний.
Мета:розвивати партнерські зв’язки зі школами міста, України та країнами світу; вивчати культурне надбання людства з метою створення сприятливих умов для реалізації особистісного потенціалу гімназистів, поширення інформації про українську культурну та світову спадщину, участь у міжнародних обмінах.
Завдання:поширення знань про міжнародні стандарти з прав людини, дитини з метою формування пошани до національних культурних цінностей українського та інших народів, до основних громадянських вартостей.
Учасники проекту: школи ПАШ ЮНЕСКО, партнери з Польщі, Китаю, Придністров’я, Фінляндії, учні та вчителі гімназії, представники Національного комітету України у справах ЮНЕСКО, Міжнародний освітній фонд розвитку української освіти імені Ярослава Мудрого.
Термін реалізації проекту: довгостроково.
Консультант: Мартиненко Світлана Миколаївна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри початкової освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка.
Результати: участь у міжнародних конференціях у рамках програм«Молодіжна конвенція глобального захисту навколишнього середовища», «Це наш час» (This is our time), PTPI (People to People International – «Люди до людей»), програма «Культура миру» в співпраці з Українським Рухом «Педагоги за мир та взаєморозуміння», проведення та участь в учнівських конференціях та фестивалях ПАШ ЮНЕСКО на базі Університету економіки та права «КРОК» та інших заходах.
ПРОЕКТ: «За здоровий спосіб життя. Людина і довкілля»
Статус проекту: регіональний, гімназійний.
Мета проекту: участь у Міжнародних регіональних проектах ЮНЕСКО з питань здорового образу життя, створення умов для формування свідомого ставлення до власного здоров’я, до навколишнього середовища.
Завданняпроекту: створити педагогічні умови для активної просвітницької діяльності щодо здорового способу життя та екологічної культури.
Результати: виступи агітбригад на районних конкурсах. Підготовка усного журналу «Живі екологічні газети», вистави валеологічного театру та команди КВК, проведення Глобального дня молодіжної активності, випуск стіннівок, використання екологічного підручника «Зелений пакет» та розробка мультимедійної просвітницької програми по здоровому способу життя.
Робота гімназії як асоційованої школи ЮНЕСКО за 2012 – 2013 н. р.

09.11.2012 у гімназії міжнародних відносин № 323 відбувся міський семінар-практикум, присвячений Всесвітньому дню звукової та візуальної спадщини, організований вчителем Царьовою Н.О.На семінарі були присутні: заступник директора Дарницького районного науково-методичного центру Литвиненко О.О., методисти Дарницького науково-методичного центру, заступник декана університету економіки та права «КРОК» Власенко А.О., команди шкіл: спеціалізована школа № 49 з поглибленимвивченням французької мови, спеціалізована школа № 82, ліцей міжнародних відносин № 51, гімназія № 191, гімназія № 315, гімназія № 323 з поглибленим вивченням англійської мови.
Команди презентували напрацьований матеріал щодо об’єктів архітектури, садово-паркового мистецтва, скульптури, живопису, народних промислів та фольклору України.
На семінарі розглядалися актуальні питання культурної спадщини України, які є пам’ятками ЮНЕСКО.
Під час семінару був встановлений зв’язок (телеміст) з Публічною гімназією № 2 м. В’єпш, Польща. Учні польської гімназії розповіли про свою країну, заспівали польську національну пісню та показали фотоматеріал про Польщу.
19 листопада 2012р. команда гімназії “Young Erudite” взяла участь у конкурсі «Mr.AllKnown», який був організований Київським міжнародним університетом у школі № 125.
Команда “Young Erudite” зайняла IIІ-тє місце, продемонструвавши англійською мовою інсценізацію казки «Попелюшка» на сучасний лад і виступивши в граматичних конкурсах. Учасники були нагороджені почесними грамотами.
03 грудня 2012 року в Університеті економіки та права «КРОК» відбувся країнознавчий просвітницький фестиваль «Діалог культур: країни Європи». Фестиваль проходив під егідою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК», міжнародної організації «People to People International», Координаційної ради проекту «Асоційовані школи ЮНЕСКО» у м. Києві, представництва Росспівробітництво в Україні.
Мета Фестивалю полягала в ознайомленні школярів, молоді з особливостями культури європейських країн та їх народів, сприянні формування особистості на засадах толерантності, інтернаціоналізму, взаємоповаги до інших культур та народів.
В роботі фестивалю активну участь брали команди Асоційованих шкіл ЮНЕСКО в м. Києві та Україні, студенти, працівники Університету «КРОК», працівники посольств та громадяни країн Європи. Кожна з команд презентувала звіт про виконання завдань по вивченню самобутності обраної держави, її історичного, політичного, економічного розвитку, географічних особливостей.
За яскравий виступ і вагомий внесок гімназії в підготовку та проведення заходу нашу команду було нагороджено Грамотою оргкомітету Фестивалю.
В грудні 2012p. під егідою МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ було організовано конференцію директорів. Організатори: Goethe-Institut в Україні Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.
Делегація гімназії взяла участь в цій конференції, яка має на меті поінформувати не тільки щодо вивчення німецької мови та впровадження всесвітньо визнаних іспитів і методик викладання та новітніх матеріалів.
Саме для досягнення якісноїпідготовкиучнівдомовних іспитів Goethe-Institut презентуватиме матеріали, методики та мультимедійні пакети не тільки для учнів, а й для вчителів німецької мови. Про перспективи підтримки шкіл, де викладається німецька мова, будуть говорити доповідачі з Німеччини та України і представники Міністерства Освіти України зокрема.
Спільна ініціатива Goethe-Institut та Міністерства освіти дає насамперед потужну теоретичну й практичну підтримку у впровадженні європейських стандартів забезпечення якості навчального процесу.
7-8 грудня 2012 р. відбулась IV науково-практична конференція старшокласників «Модель ООН: Сканді – 2012».
Наша гімназія в цій грі, яка імітує засідання різних органів системи ООН, представляла країну Папуа-Нову Гвінею. В конференції брали участь такі учні: Осін Олександр (посол країни та дипломат в комітеті з питань деколонізації), Добровольська Олександра (дипломат у комітеті з правових питань), Онищук Каріна (дипломатом ВООЗ), Луценко Катерина (дипломат в комітеті з соціально-гуманітарних питань), Мотичко Олена (дипломатом ЮНЕСКО), Холодова Валерія (дипломат в комітеті з економічних та фінансових питань). Наставником команди була вчитель англійської мови Шкроблюк Світлана Олексіївна, тренером була учениця 11-А класу Кукурічка Ярослава.
У програмі науково-практичної конференції були розглянуті питання комітетами ООН, відбувся дипломатичний бал та спецконференція «Права людини. Універсальний періодичний огляд (УПО)». Захід відбувся в Скандинавській гімназії.
Наприкінці листопада 2012р. вчитель інформатики та англійської мови Царьова Н.О. отримала запрошення від представників школи Hadiyaдля дівчаток з кувейтського міста Ахмади взяти участь у спільному проекті – обмінятися відеофільмами про національні весільні традиції.
Для цього в грудні в нашу гімназію було запрошено народний ансамбль, який показав учням на шкільній сцені виставу, присвячену деяким традиціям українського весілля.
Цю виставу зняли на відео та, перетворивши на відеофільм, відправили на сайт Youtube.com. Це зробив учень 9 А класу Царьов Ілля.
Текст, який пояснював все, що бачили глядачі, було озвучено англійською мовою вчителемЦарьовою Н.О.
Інформація про результат була відправлена нашим кувейтським партнерам, які закінчують свою частину проекту. Результати своєї роботи вони відправлять нам.
23 квітня в гімназії пройшов Круглий стіл, в якому взяли участь представники дарницьких середніх учбових закладів – діючих членів ПАШ ЮНЕСКО та таких, які намагаються стати членом Проекту Асоційованих Шкіл ЮНЕСКО. Вчителі нашої гімназії, які беруть участь в різних заходах разом із своїми учнями, заступник директора, який відповідає за цей сектор розповіли гостям про те, як треба розпочинати свою діяльність, як зацікавити учнів та своїх колег брати активну участь в цій роботі.
Це важливо тому, що ПАШ ЮНЕСКО має на меті створення умов для: – поширення інформації про ООН та ЮНЕСКО у світі; – творчого та наукового розвитку вчителів і викладачів навчальних закладів, що входять в систему асоційованих шкіл ЮНЕСКО; – розвитку міжкультурної комунікації та сприяння зміцненню миру; – вивчення, впровадження та розповсюдження позитивного досвіду в галузі освіти і виховання; – розвитку міжнародних контактів асоційованих шкіл та шкіл-учасниць Проекту.
Гості отримали відповідь на численні запитання. Зустріч пройшла в теплій дружній атмосфері.
Під час святкувань Шевченківських днів в Бібліотеці сімейного читання № 160 14 березня 2013р. пройшов конкурс читців творів Кобзаря. Учні нашої гімназії, які входили до складу делегації, продекламували вірш «Катерина» французькою мовою, вірш «Садок вишневий коло хати» англійською мовою. А вірш Т.Г. Шевченка «Заповіт» наші представники презентували англійською та французькою мовами. Організатори читань нагородили гімназистів цінними подарунками.
5 квітня учні гімназії як учасника ПАШ ЮНЕСКО взяли участь в екологічній акції, яка проходила на території сусіднього дитячого садку «Абетка». Під час дитячого свята зустрічі птахів, які повертаються з теплих країв, наші гімназисти прив’язували шпаківні на дерева під радісні та нетерплячі вигуки дітей. Гімназистам дуже сподобалось виступати перед малюками. Вони вели себе як поважні та дорослі помічники, які повністю усвідомлюють значення та користь екологічного виховання малечі.
27 квітня 2013р. у рамках міжнародного проекту асоційованих шкіл ЮНЕСКО, соціального культурно-освітнього проекту для школярів «Green Rush», регіонального проекту «Сільська школа-наш друг і партнер» учні та вчителі гімназії взяли участь у Всеукраїнській екологічній конференції «День Землі-2013: твій хід, твоя дія». Конференція проходила за підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради. Мовою конференції була англійська. Під час конференції учасники проводили майстер-класи щодо екологічних проблем сьогодення, взяли участь у мистецькій акції «Мандруємо зеленою країною», екологічній акції «Дерево дружби». Наприкінці конференції було проведено презентацію нашої гімназії як учасника ПАШ ЮНЕСКО «Мій внесок у спільну справу». Гімназисти звітували перед учасниками конференції про участь гімназії в екологічних акціях, як Всеукраїнського рівня, так і рівня міста.
5 – 9 травня в гімназії №2 міста В’єпш (Польща) пройшли змагання з баскетболу та культурні заходи в рамках Міжнародного спортивного учнівського проекту. Це надало можливість гімназистам проявити себе не тільки як спортсменам, але й як представникам європейського освітнього закладу – спілкування відбувалось англійською мовою. Це була ще одна можливість використати свої знання мови міжнародного спілкування. Делегати отримали почесні нагороди від організаторів проекту та щирі аплодисменти від своїх нових товаришів – польських та мальтійських однолітків.
20 травня 2013р. в гімназії перебували делегація наших польських партнерів з публічної гімназії №2 м. В’єпш на чолі з директором гімназії п. Якубцем В. та делегація російської середньої школи№ 216 з поглибленимвивченням польської мови імені Адама Міцкевича з міста Санкт-Петербург. Вони зупинились в нашій гімназії по дорозі з Росії до Польщі, де заплановано реалізувати черговий польський культурологічний учнівський проект. Наші російські гості відвідали Київ – вперше для всіх петербуржців. Наше місто справило на всіх дуже гарне враження. Російські гості з радістю прийняли пропозицію зав’язати дружні стосунки нашим гімназіям. Сподіваємось на плідну співпрацю.
Протягом року в гімназії проведено захист проектів та конкурси стінних газет в рамках відзначення тематичних Днів, визначних пам’ятних дат та міжнародних свят під егідою ЮНЕСКОанглійською мовою. Серед них:
Міжнародний день миру. Цього дняувчителів Стельмах О.О., Терпило М.Ю., Царьової Н.О., Бабченко І. В., Бабчинецької Ж.В. та багатьох інших учні підготували та провели диспути, виступи, захист різноманітних учбово-інформаційних проектів. Все це мало на меті ознайомити якомога більшу кількість учнів з проблемами мирного співіснування в сучасному світі, переповненому насиллям та негативом.
На уроці англійської мови вчителі Стельмах О.О., Щербина Ж.В., Сніцаренко Ю.І. та Переверзева І.О. розповіли учням про історію виникнення та святкування Дня Радіо в різних країнах.
Міжнародний Жіночий день Шкроблюк С.О., Лукаш К.І., Царьова Н.О., Щербина Ж.В. та Ярмолатій М.В. відзначили бліц брейн-рінгом присвяченим висвітленню проблем життя жінки.
22 березня під час відзначення Міжнародного дня води вчителі Сніцаренко Ю.І., Стельмах О.О., Терпило М.Ю., Дроздов О.А., Царьова Н.О., Гордієнко С.В., Колокольцева Л.Т., Колдомасова Г.М., Бойко Л. В., МоскаленкоВ.А., Переверзева І.О., Демиденко Т.Г. та інші провели бесіди з учнями, присвячені важливості води в житті людини.
20 квітня в гімназії було проведено Міжнародний деньЗемлі. Учні та вчителі гімназії виконали велику роботу по благоустрою території. Було посаджено багато кущів та квітів на території гімназії. Приведено до ладу всі ділянки, які за зиму стали неохайними. НауроціанглійськоїмовивчителіТерпило М. Ю., Липа В.А., Зуляк Т.М., Кленчен Г.В. та Крамаренко Ю.В. розповіли учням про нашу матінку-Землю, про те, що Земля – наш дім.
До Міжнародного дня сім’ї вчителі Гордієнко С.В. та Колдомасова Г.М. організували захист учнівських проектів в 10А класі про важливість сім’ї в житті суспільства та людини.
До Міжнародного дня захисту дітей Гордієнко С.В., Колдомасова Г.М., Ольховська Н.В., Москаленко В.А., Лукаш К.І. провели бесіду з учнями, присвячену проблемам дитинства.